Cast Direktörlerinin Yaptığı Görevler Nelerdir

Cast ajanslarında yapacağınız başvuruların değerlendirmelerini yapan cast ajans görevlileri ve sizin kabul edilip edilmemenizin kararını veren kişiler cast direktörleridir. Oyuncu olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştirmede büyük rol alan, model olmak isteyenlerin kriterlerini değerlendirip olumlu cevaplar verip sizlerin de başarılı bir model olmanıza olanak sağlayan ve tüm kabul görmüş başvurular için yol haritası çizip gerekli tüm işlemlerin yürütülmesinde önemli bir görev dağılımı sağlayan kişilerdir. Cast direktörleri, cast ajans başvurularında, başvuru yapan kişilerin ilk filtreleme yapan kişilerdir. Aynı zamanda gerekli şartları sunan ve belirli bir özellik belirleyen kişilerdir.

Oyuncu olma hayaliniz var ve yapmanız gereken ilk adım olan şeyi yani bir cast ajansına başvurmaya karar verdiniz ve gerekli şartları ve özelliklere sahip olduğunuza inanıyorsunuz. Başarılı olmanız ve ünlü olmanız için gerekli olan tek şey başvuru yaptığınız cast ajansının başvurunuzu kabul etmesi ve gerekli işlemlerinin yapılması olarak kalmıştır. Sizin bu başvurularınızın değerlendirmesini yapan cast direktörleri, bundan sonraki gereklilikleri yerine getirme görevini de üstlenir. Yapım şirketleri, yönetmenler ve cast ihtiyacı olan her birim için sizlerin bir projede yer almanız için piyasanın nabzını kontrol eder. Böylelikle sizin için başarının merdivenlerini hazırlarlar. Bu nedenle cast direktörleri cast ajansının en önemli unsurlarındandır.

Model olmak ya da fuar hostesi olmak isteyenlerinde gerekli kriterlerini belirlemesi yapan kişi cast direktörleridir. Piyasanın ihtiyaçlarını analiz ederek bu gereksinimleri belirleyen ve şart olarak önünüze süren bu görevdeki kişiler, yapacağınız başvurulardan sonra sizlerin değerlendirilmesi yapar bundan olumlu bir yanıt verdikleri takdirde sizlere kayıt için davet ederler. Bu kayıt işlemi sırasında gerekli anlaşmaların sağlandığı takdirde çalışmanıza ve başarı adımlarınızı atabilmeniz adına gerekli araştırmaları sizler adına yapar ve organizatörlerle çalışma içerisinde olarak sizlerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar. Böylelikle organizatörler ve sizin aranızda önemli bir köprü görevi görür ve hem piyasanın ihtiyaçlarının teminini sağlar hem de sizlere aradığınız mesleğin kapılarını aralar. Cast ajanslarının kalbi konumunda olan bu görevdeki kişiler, sahip oldukları unvandan da anlaşılacağı üzere tüm ajansın yönetimini yapar.

Kaynak: http://www.oyuncucastajans.com/tv-dizilerinde-nasil-oynayabilirim/