Erkek Foto Model Olmak İçin Gereken Vücut Ölçüleri

Cast ajanslara başvuru yaparken ajanslar eğitimli eğitimsiz, uzun kısa, zayıf şişman olmaksızın herkesi kabul eder. Ancak foto model olmak isteyen kişiler için şartlar biraz değişir. Fotomodel olmak için isteyen bireyler fotojenik bir yüze, uzun, tercihen kaslı bir vücuda, sağlıklı ve doğal bir görünüme sahip olmaları gerekir. Bu noktada model olmaya karar veren bireylerin sağlıklı beslenmesi, spor yapması, sıkı ve fit bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Eğer bu noktada gerekli uygun koşulları sağlamıyorsa spor eğitmenleriyle çalışmalı veya spor merkezlerine kayıt olmaları gerekir. Beslenme açısından ise bir beslenme ve diyetetik uzmanından yardım alıp yapacağı spora uygun beslenme alışkanlıkları kazanmak için yardım almalılardır.

Fotomodelliğin bir ekip işi olduğunu unutulmamalıdır. Başarılı bir fotoğraf; manken, fotoğrafçı, makyöz, kuaför ve ışık teknisyeninin uyumlu çalışması sonucu oluşur. Bedende en çok dikkat çeken yer yüz, yüzde ise en dikkat çeken yer gözlerdir. Duyguların fotoğraflara yansıması için gözlerin ve bakışın önemi çok büyüktür. Gözlerinizi, fotoğraf makinesinin lensinin hemen üzerine odaklamanız, yüzünüzü biraz ileride tutup çenenizi hafifçe eğmeniz size yardımcı olacaktır. Erkek fotomodel olmak için

Erkek fotomodel olmak için öncelikle belli oranlar yok ancak heybetli bir duruş için 1.85, 1.90 boyunun olması gerekir. Ne kadar uzun olursa birey o kadar heybetli olur. Kriter olarak net bir göğüs, bel, kalça ölçüsü verilmemesine karşın orantılı ve atletik bir görünümün olması, yüz hatları olarak belirgin olarak nereye ait olduğu belli olmayan bir surat ve erkeksi yüz hatlarına sahip olmak fotomodel olmak isteyen erkekler için bir avantaja dönüşür. Cast ajanslarında erkek fotomodel olmak için öncelikle başvuru formunu doldurmalı ve ajansa giderek kayıt işlemlerini tamamlamak gerekir. Yapılacak sözleşmeye göre sadece fotomodel olmak istendiği dile getirilmeli ve fotoğraf çekimleri buna göre yapılmalıdır. Bundan sonra yapılacak olan şey uygun bir proje de fotoğraflarının seçilmesidir. Katılacağınız her projenin kaliteli ve profesyonel bir portfolyo oluşturmanıza yardımcı olacağını unutmamalısınız. Portfolyonuz projesinde yer almak istediğiniz kişilere çalışmalarınızı sunabilmeniz için oldukça önemlidir. Referanslarınızı, kişisel ve mesleki gelişiminizi gösterir.

Kaynak: http://oyunculukbasvurusu.net/cast-ajanslarinin-calisma-stilleri/


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: