Iğdır cast ajansları

Doğu Anadolu bölgesinin Çukurova’sı olarak adlandıran Iğdır ilimiz yetiştirdiği kayısı üretimleri ile de son zamanlarda kendisini Malatya’ya rakip olmuş bir şehrimizdir.

Ülkemizde yedi sene öncesine kadar sadece yirmiye yakın cast ajansı bulunurken günümüzde bu rakam yüzlerde firmanın ortaya çıkmasıyla sektördeki yerlerini almıştır. Her geçen gün sayıları artan ajanslar ülkenin dört bir yanına dağılarak tüm ülkede hizmet vermeyi hedefleyerek illere yayılmıştır. Bu ajanslardan biriside Iğdır cast ajansları adı altında kurularak yeteneğine güvenen ancak yaşadığı bölgenin uzaklığı düşünüldüğünde oyunculuk mesleği hedefine ulaşmanın zor olduğunu düşünenler için büyük bir hizmet olarak algılanmıştır.

Türkiye’de ciddi ve profesyonel anlamda güzel işler çıkaran ajansların yanında çanta ajans olarak adlandırılan ve sonunda insanların mağduriyet yaşadığı çok sayıda da ajans bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı yolunu oyunculukta arayanların iyi bir araştırma sonucunda güzel bir tercihte bulunmalıdırlar. Iğdır cast ajans başvuru formunu doldurarak sektöre adım atan yöre halkı iyi bir eğitim ve yönlendirme ile oyunculuk noktasında kendilerini daha yukarıda bulabileceklerine inanmaktadırlar.

Geçmişte kendilerine başvuruda bulunmuş adayların fotoğrafları üzerinden kataloglar oluşturarak seçici firmalara yönlendirdikleri kataloglardan seçimin yapılmasını sağlamaktadırlar. İlde bulunan Iğdır reklam ajansları başvuru esnasında herhangi bir ücret almayarak halkın ilgisinin artmasını sağlamışlardır. Ajanslar arasında yaklaşık iki yüz liraya varan miktarlarda başvuru ücreti talep ederken kimi ajanslarda sadece fotoğraf çekimi için ücret talep etmektedirler.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ajanslar kataloglardan uzaklaştıktan sonra kendilerini sosyal medya ortamlarında ve web üzerinde oluşturdukları sistemlerle tanıtmaya başlamış, veri bankalarının gelişmesi ile birlikte de ziyaretçi sayılarını arttırmışlardır. Artık her yerde olan ajanslara örnek olan Iğdır modellik başvurusu kabulüyle her yerden her bölgeden model çıkabileceğini göstermiştir. Bu başvurular sayesinde modellik ve mankenlik mesleğinin sadece İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara gibi şehirlerden çıkmadığını gören gençler çok daha büyük heyecan ile sıranın gelmesini beklemektedirler. Artık günümüzde modellik sadece belirli bir kıyafetin sergilenmesinin yanında çok fazla ürünün tanıtılması ve sergilenmesi yoluyla eleman ihtiyacını ve yüz yeniliğinin gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Yapılması gereken iyi bir tercih ve eğitimle birlikte çok çalışmaktan geçmektedir.