Sahipli Dizisi Oyuncu Alımları

Yeni dizi online olarak internetten izlenebilen korku içerikli dizi Cuma akşamları izleyicisi ile buluşmaktadır. Sahipli dizi yönetmeni Alper Mestçi yer almaktadır. Oyuncu kadrosu ise; Funda Güray, Baran Akbulut, Sait Genay, Ferit Kaya, Koray Şahinbaş yer almaktadır. Sahipli dizisi tek sezon oynayıp ve 10 bölümden oluşmuştur. Başrolde bulunan Selim ve Büşra’nın girmiş olduğu karanlık yoldan bir daha geri dönemeyeceğini konu edinmiş dizi izleyicilerini ekran başına toplamayı başarabilmiş durumdadır.

Büşra genç bir doktordur ve artık kendisinin doğup büyüdüğü köye gelerek hizmet vermeye burada devam etmek istemektedir. Doğup büyüdüğü köye geldiğinde ise köyünde öğretmenlik yapmakta olan Selim ile tanışır. Selim ile tanışan Büşra için buradan itibaren her şey daha karmaşık bir hal alacaktır. Dizi Blutv ekranın da yer almaktadır.

Sahipli korku dizisinde yer almak isteyen adaylar ise ilk olarak oyuncu alımları için cast ajanslarına başvuru yapması gerekmektedir. Oyuncu alımları için ise cast ajansları oyuncu adaylarında gerekli kriterler aramaktadır. Cast ajansları oyunculuk için hayalleri ile yanıp tutuşan oyuncu adaylarına en büyük desteği veren kuruluş olmak ile beraber her aşamada oyuncu adaylarının yanında yer almaktadır. Oyuncu adayları başvuru yapmadan önce gerekli eğitimlerini almış olmaları gerekmektedir. Eğitim için üniversitelerin ilgili bölümleri bitirilmeli ve ya oyunculuk için halk eğitim merkezlerinin düzenlemiş olduğu oyunculuk kurlarına da katılabilirler. Oyunculuk mesleğine başvuru yapmadan önce ise oyuncu adayı gerçekten bu iş için kendisinin yeterli olduğunu ve beceri sahibi olduğu veya becerilerini ortaya koyması gerektiğini bilmelidir. Çünkü oyunculuk her şeyden önce kariyerleri canlandırabilecek bir beceriye ihtiyaç duymaktadır. Oyuncu adayı kendini sahneden ve görüşmede gayet iyi ifade edebilmeli ve tanıtmalıdır.

Sahipli dizisi için ilk olarak oyuncu adayının cast ajans firmasında yer alan başvuru formunu doldurarak başvuru yapmalı ve ilave olarak ise birkaç fotoğraf eklemelidir. Eklenen fotoğraflar güncel ve profesyonel olarak çekilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise cast ajansları sizin fotoğraflarınızı kendi sitesinde yayımlamaya başlayacaktır. Bundan sonra artık firmaların  sizi seçmesini bekleme süreci başlamıştır.