Şevkat Yerimdar Dün Akşam Yayınlanan İlk Bölümünde Neler Oldu?

Diziler günlük hayatta insanların izlediği ve eğlenceli vakitler geçirdikleri programlardır. Bunların dışında da diziler aynı zamanda hüzün ve dram içerikli olabilirler. İzleyici kendisine hitap eden dizileri tercih eder ve seçim yapar. Son zamanlarda birçok dizi yeni yapımlar içine girmiştir. Talep doğrultusunda farklı konularda farklı alanlarda birçok dizi yayın hayatına sunulmuş ve izleyiciyle buluşması sağlanmıştır.

En yeni oyuncu kadrosuyla, yeni yüzleriyle dün akşam Şevkat Yerimdar dizisi de FOX TV ekranlarında izleyicisiyle buluştu. Şevkat Yerimdar dizisi daha önce de filmi yayınlanmış olmakla birlikte filme herhangi bir bağlılık taşımamaktadır. FOX TV ekranlarında yayınlanan oyuncu kadrosu ve heyecanlı sahneleriyle göz dolduran dizi, dün akşam da geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Yorumlara bakıldığında dizinin çok beğenildiği ve diğer bölümünün heyecanla beklenmekte olduğu görülmektedir.

 

Dizi konu itibariyle halktan ve samimi bir yapıya sahiptir. Dizinin başkarakteri Şevkat, düğün yapmak istemektedir. Bunun içinde para kazanması gerekmektedir. Ancak aklına dedesinin Ankara’daki evi gelir. Ve dedesinin evini satıp para kazanmak üzere Ankara’ya gider. Evini satıp hemen geri dönmeyi planlamaktadır. Ancak yolda eski arkadaşlarından biri olan Sarper’le karşılaşır. Sarper de kız arkadaşından dayak yemiş ve o esnada gördüğü eski dostu Şevkat’ten yardım istemiştir. Şevkat’te arkadaşını kırmayıp ona yardım etmektedir. Kabadayı bir havası olan Şevkat Sarper’i döven kişinin kim olduğunu öğrenmek ve gözdağı vermek için mahallenin kahvehanesini basar. Dizinin tüm macerasının başladığı nokta da burasıdır. Birçok olay yaşayacak olan başrol Şevkat ilk bölümde izleyiciler tarafından beğeni toplamıştır. Toplumumuz insanının yansıtıldığını düşünmekte ve izleyicilere daha çok samimi gelen bir karakter olarak görülmektedir. İnsanların ilk bölümüyle diziye olan ilgisi dikkat çekmiştir. Seyirci tarafından çok beğenilen ve hikâyesinin samimiliği ile dikkat çeken dizi sonraki bölümlerde de izleyicileri ekranlara kilitleyecek gibi görünüyor. Bunun yanında dizi senaristlerinin ve yapımcılarının da sağlam olması dizinin beğenilmesinde büyük rol oynamaktadır. Dizinin hikâyesinin samimiyeti, oyuncu seçimleri gibi birçok özellik bu yetkili kişilerce belirlenmektedir. Bu da dizinin geleceği ve tutması açısından büyük bir paya sahiptir.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı: