Söz Dizisi 9. Bölüm Özeti

Her pazartesi saat 20.00’da izleyicileriyle buluşan söz dizisi her hafta iyi bir reyting seviyesine sahip olmaktadır. Terörle mücadele için kurulan 12 kişilik bir özel timin konu alan söz dizisi her hafta binlerce kişiyi ekranlara kitlemektedir. Başrollerinde pek çok ünlü isme yer vermektedir.  Başrollerin de; Tolga Sarıtaş, Aybüke Pusat, Nihat Altınkaya, Görkem Sevindik, Aytaç Şaşmaz, Atakan Arslan, Mustafa Yıldıran, Eren Vurdem Ve Burak Sevinç yer almaktadır.

    Söz dizisinin 9. Bölümünde, tim, Yavuz’un araca vurduğu yere ulaşır. Ancak Yavuz’dan iz yoktur. Halktan biri Yavuz’u kimyasal araç şoförünü kovalarken gördüğünü söyler o sırada Nazlı, Bahar ve Güler köy çocuklarına yardım ederken tehdit edilmiştir. Erdem Yarbay, Keşanlı, Karabatak ve Çaylak’a onların olduğu okula gitmelerini ve onları da alıp dönmelerini söyler. Keşanlı ve diğerleri okula giderler, tam çıkacakken teröristlerin geldiğini görürler ver okula girip saklanırlar. Destek çağıramazlar çünkü teröristler sinyalleri kesecek bir aleti çalıştırmıştır. Okula sıkışıp kalmış durumdadırlar. Diğer yandan Yavuz, Çolak’ın çeşitli işkencelerine maruz bırakılmaktadır. Avcı ve diğer ekip Sebastiyan’ı yakalamış ve götürmektedirler.  Çolak, Sebastiyan’ı kurtarmak için yollarına bomba yerleştirir ve yollarını keser. Zırhlı araç uçurum kenarına sürüklenir. Teröristlerin sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden destek isterler. Polis özel harekât, timin yardımına yetişir ve teröristlerden temizlerler. Timin keskin nişancısı Avcı’nın kolu zırhlı araçta sıkışmıştır. Araç uçurumun kenarında çok riskli bir yerde durmaktadır ve çıkabilmek için Avcı’nın kolunu kesmeleri gerekir. Ambulans ve itfaiye gelene kadar zırhlı aracın düşme ihtimali vardır. Avcı kabul etmek istemez ama en sonunda mecbur kalır. Tam kesecekleri sırada itfaiye yetişir. Avcı’yı kurtardıkları sırada Eylem ve Sebastiyan kaçarlar ve bütün tim peşlerinden onları aramaya başlarlar. Avcı onları bulduğunda Eylem, silah çekmiştir. Avcı indirmesini söyler ama Eylem onu dinlemez ve Avcı Eylem’i vurmak zorunda kalır.

Söz dizisinin 9. Bölümünde yaşananlar bunlardır. Hepimiz heyecanla yeni bölümünü beklemekteyiz. Henüz yayınlanan bir fragmanı yok. Bu yüzden neler yaşanacağı hakkında bir bilgi edinemiyoruz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: