Cast Ajanslarından Ünlü Olmak Mümkün Müdür?

Hiç kimse ha deyip ünlü olmayı başaramamıştır ve hiçbir güvenilir cast ajansı sizlere ünlü olmayı vaat etmez. Bu nedenle ünlü olmanın ve başarılı adımlar atmanın sizin elinizde ve çabanızda olduğunu hiçbir zaman unutmamalısınız. Cast ajansları sizlere başarılı olmanız için basamaklar sıralayacaktır ve sizlerin başarılı birer oyuncu olmanız adına hizmetler verecektir ama bu sizin çabanız ve gayretinizle mümkün olacağını unutmayın. İlk etapta bu biraz zaman alabilir ama yine dediğimiz gibi bunun hızlanması ve daha iyi sonuçların alınması yine de sizin yetenek ve gayretinize bağlıdır. Çok kısa bir zaman öncesine kadar figüranlık yapan birçok oyuncu bu gün projelerde başrol oyunculuğu yapabiliyor. Bunun nedeni en dipten gelmelerine rağmen yılmadan gayret göstererek kendilerini geliştirmeleri ve kendilerini kanıtlamayı başarmış olmalarıdır.

Bugün dizilerde ve filmlerde karşılaşmış olduğunuz birçok ünlü sima bir kerede bu noktaya gelmediğini bilmeniz gerekir. Fahriye Evcen, Merve Boluğur ve Hazal Kaya gibi birçok ünlü isim cast ajansları aracılığıyla bu ünlerini kazanmış ve bugün bu konuma gelmeleri de yine kendi çaba ve azimleri ile gerçekleşmiştir. Kimseden sihir yapmasını bekleyemezsiniz bunun için çaba sarf etmeli ve başarılı bir oyuncu olmak için kendinizi sürekli olarak geliştirmelesiniz. İlk etapta ekranda görünüyor olmaya bile yetinmeli ve daha sonrasında daha kaliteli roller alabilmek adına kendinizi kanıtlamalısınız. Bunun için cast ajanslarının sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilir ve oyunculuk kurslarına kayıt olarak bu deneyim ve tecrübeleri kazanabilirsiniz. Bu sizlere oldukça fazla avantaj sağlayacak ve neyi nasıl yapmanız gerektiği konusunda da sizlere büyük bir ışık olacaktır.

Daha ilk dizisinde kendisini kanıtmış ve beğendirmiş olan oyuncular oynamış olduğu basit role rağmen bir sonraki projede başrol oyunculuğunu alabilir. Bu da sizin kendinizi gösterebilme yeteneğinize bağlıdır. Bu 10 projeden sonrada olabilir ilk projenizden sonra da. Sabreder yılmaz ve kendinize güveninizi kaybetmez iseniz ve sürekli olarak kendinizi yetiştirmek ve geliştirmek adına çalışmalara imza atarsanız başarılı olmanızın önünde hiç bir şey duramayacağını bilmeniz gerekir.

Kaynak:http://www.cocukcastajansi.com/cast-ajanslari-egitimleri-alinirken-sozlesme-zorunlulugu-var-midir/