Çocuk Modelleri İçin Aranan Şartlar

Modellik, çoğu insanın hayatında meslek edindiği bir iş haline gelmiştir.  Günümüzde, oyuncuların ve figüranların yanı sıra birçok modelle de karşı karşıya kalmaktayız.  Bu konuda dikkat çeken husus ise, bu modellerin arasında birçok çocuk model görmemizdir.  Bu yazımızda çocuk modeli olmak için gerekli olan şartlardan bahsedeceğiz.

Modellik için gerekli olan bazı şartlar vardır. Bu şartlardan bahsedecek olursak, bunlar yaş sınırı, fiziksel özelliklerin düzgün olması, eğitim almış olmak gibi şartlardır. Çocuk modelleri için aynı şartlar gerekmeyebilir.  Çocuk modeli olmak isteyen kişiler henüz 18 yaşını doldurmamış olduğu için yanında velisinin bulunması zorunlu olarak,modellik ajanslarına başvuruda bulunabilirler. Başvuralar genelde internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru formu ve fotoğraflarınızı göndermeniz sonucunda başvurunuz tamamlanır.

Bu başvurular modellik ajanslarındaki yetkili kişiler tarafından değerlendirmeye alınır ve uygun bulunursa gerekli kişilerle irtibata geçilir ve sonrasında fotoğraf ve deneme çekimleri yapılır. Böylelikle modellik yolunda büyük bir adım atmış olursunuz. Eğer çocuğunuzun modellik yapmasını isterseniz modellik ajanslarına başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Çocuk modellerigenellikle markaların kıyafet tanıtımını yapmak için çalışmaktadırlar. Bazı durumlarda sadece yüz fotoğraflarının çekilmesi gerektiği için boy kilo gibi fiziksel özelliklere çok fazla dikkat edilmez. Ama fiziksel özelliklerin ön planda tutulduğu modelliklerde boy kilo şartları aranabilir. Modellik ajansları,sizi kriterlerinize uygun olan firmalara yönlendireceği için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çocuğunuzun küçük yaştan itibaren bu işe başlaması, ona büyük artılar kazandıracaktır. Çocuğunuz ilerleyen zamanlarda hayatında değişik projelerde yer almak isterse, daha önce ufak çapta da olsa modellik yapmış olması, onu diğer rakiplerine göre bir adım daha önde tutacaktır.

Çocuğunuzun model olmasını istiyorsanız, güvenilir ve işini doğru yapan modellik ajanslarıyla iletişime geçmelisiniz. Çünkü işini iyi yapan ajanslar olduğu gibi, insanları kandırarak onların paralarını almaya çalışan modellik ajansları da bulunmaktadır. Bu sebeple bu ajanslara itibar etmemelisiniz.  Çocuğunuzun geleceği için biraz ön araştırma yaparak,doğru ve güvenilir ajansları bulmanız büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde çocuğunuzun modellik hayatı başlamadan son bulabilir.

 

 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: